Висла (Краков) победи у дома Видзев (Лодз) с минималното 1:0 в среща от 16-ия кръг на полското първенство. Единственото и победно попадение за домакините вкара Цветан Генков в 33-ата минута. Българският нападател започна мача като титуляр и остана на терена до 79-ата минута, когато на негово място в игра се появи Лукаш Гаргула. За последно Цветан Генков се бе разписвал в мач на Висла при домакинската победа над Ягелония с 3:1 на 15 октомври в мач за първенство.

Гостите от Лодз така и не успяха да стигнат до изравнително попадение и прекъснаха серията си от 5 мача без загуба (2 победи и 3 равенства), докато за Висла това е трета поредна победа във всички турнири.

След победата си Висла (Краков) се изкачи до четвърто място с 27 точки, докато Видзев (Лодз) си остана на осма позиция с 22 пункта. Лидер е Шльонск (Вроцлав) с 34 точки, следван от Легия (Варшава) с 28 и Рух (Хожув) с 26.