Полският шампион Висла (Краков), в чийто редици се подвизава българският нападател Цветан Генков, взе минимална победа като гост на латвийския първенец Ското (Рига) с 1:0 в първа среща между двата тима от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Генков започна като титуляр и остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен от Давид Битон. Българинът се отличи със страхотни изяви, като не спираше да тормози отбраната на домакините. Единственото и победно попадение за Висла обаче дойде в 40-ата минута, когато Ренарс Руде от Сконто си отбеляза автогол. Бранителят сгреши фатално след центриране на Меликсон, адресирано за Генков. Пръв до топката стигна Руде, но вместо да изчисти, насочи топката в мрежата зад Малинс.

Сконто завърши мача с 10 души, след като в 83-ата минута Юрис Лайзанс получи втори жълт картон и беше изгонен.