Зенит успя да победи с 2:1 Динамо (Москва), след като изоставаше с 0:1 на полувремето.

В 85-ата минута в игра за тима на Андрей Кобелев се появи Цветан Генков. Българският нападател дълго време се възстановяваше от различни контузии и не бе записвал участие във Висшата лига на Русия от 25 април, когато игра срещу Криля Советов.

Динамо (Москва) поведе на Зенит в 44-ата минута чрез Луис Агияр, а в 59-ата Фатих Теке изравни. Домакините стигнаха до пълен обрат, когато в 63-ата минута Матея Кежман вкара за 2:1. В продължението на мача червен картон получи съотборникът на Цветан Генков - Кирил Комбаров.

С прибавените три точки Зенит събра 43 и измести ЦСКА (Москва) от третото място. Лидерът Рубин (Казан) има 47, а Спартак (Москва) е втори с 46. Динамо пък е шести с 38. /БЛИЦ

Криля советов – Спартак (Налчик) 0:0

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 47, 2.Спартак (Москва) 46, 3.Зенит 43, 4.ЦСКА (Москва) 42, 5.Локомотив (Москва) 41, 6.ФК Москва 38 и др.