Цветан Генков остана резерва при равенството 1:1 на Динамо Москва като домакин на Кубан Краснодар в среща от 12-ия кръг в руската Първа лига. Напоследък някогашният голмайстор на родната ни “А” група дори не попадаше и в групата на своя отбор, но сега бе сред резервите на Динамо, без обаче да се появи в игра. Гостите от Кубан успяха да поведат в резултата, след като в 4-ата минута Хамину Драман бе точен за 0:1. В 34-ата минута обаче Александър Кержаков възстанови статуквото с гола си за крайното 1:1. След ремито днес Динамо Москва заема 5-то място с актив от 20 точки. Кубан пък е на 11-та позиция с 13 точки.

В същото време пък без българите Валентин Илиев и Благой Георгиев, Терек Грозни победи с 3:2 Криля Советов. Сред избраниците на Вячеслав Грозни попаднаха обаче бившите играчи на ЦСКА Флорентин Петре и Радослав Забавник. Даниел Панку даде комфортен аванс от два гола на Терек след голове в 8-та и 38-та минути. Звездата на гостите Евгений Савин обаче успя да изравни резултата само в рамките на 4 минути, след като бе точен в 47-та и 51-та минута. Двубоят отиваше към равен, когато в 6 минути преди края на редовното време Сергей Бендз донесе трите точки за тима от Грозни. Така след успеха днес Терек е 10-ти с 16 точки, докато Криля Советов пропусна шанса да излезе начело и остана трети с 20 точки. /БЛИЦ