Българските футболисти Цветан Генков и Павел Виданов се отчетоха с попадения в контролните срещи на Висла (Краков) и Заглембе (Любин).

Генков започна като титуляр за Висла при равенството 3:3 с Легия (Гданск) и остана на терена до почивката. Нападателят се разписа за 1:1 в 24-ата минута, когато при меле в наказателното поле прати топката от 2 метра във вратата.

Малко преди почивката Генков проби отдясно и подаде на Богушки, който се разписа за 3:2. Траоре, Ронсяк и Гжелчак бяха точни за Легия (Гданск).

В контролна среща изпадналият от полския елит Заглембе (Любин) победи Варта (Познан) с 6:3 в контролна среща. Бившият играч на ЦСКА Павел Виданов игра цял мач, а в 30-ата минута се разписа за 2:0 с мощен удар от около 30 метра.