Българският нападател Цветан Генков се отчете с асистенция при домакинската победа на неговия Висла (Краков) над Видзев (Лодз) с 2:0 в среща от 18-ия кръг на полското първенство.

Бившият нападател на Локомотив (София) и Динамо (Москва) се представи блестящо и подаде за първия гол на Висла в 44-ата минута, когато Патрик Малечки се разписа за 1:0. След почивката в 75-ата минута гостите от Лодз останаха с човек по-малко на терена, след като Мачей Мйелкарс получи червен картон. Домакините от Краков се възползваха максимално от численото си предимство и в 78-ата минута Андраж Ким подпечата 11-ия им успех от началото на сезона. В последната 90-а Генков бе изведен на много изгодна позиция, но не успя да запише името си сред голмайсторите.

След успеха си тимът на Висла продължава да води във временното класиране с актив от 36 точки, следван от Ягиелония с 32 пункта, който е и с мач по-малко. Загубилият Видзев пък е на десета позиция с 21 точки. /БЛИЦ