Висла (Краков) победи като гост Видзев (Лодз) с 2:1 в мач от 9-иякръг на полската Екстракласа. Краковчани рано решиха изхода от дербито с два гола на Рафал Богуски още в 1-ата и 13-ата минута. Домакините от Видзев върнаха само едно попадение чрез тунизиеца Мехди бен Дифала в 28-ата минута. Домакините завършиха мача с 10 души, след като голмайсторът бе изгонен четвърт час преди края за втори жълт картон. Българският национал Цветан Генков влезе в игра през второто полувреме. Нападателят се появи на терена в 68-ата минута на мястото на израелския халф Меир Меликсон, а в допълнителното време на срещата си заработи и жълт картон. Висла вече е 10-и във временното класиране с 11 точки. Това бе първа победа за Висла в последните четири мача. Видзев остана пети с 16 точки,.