Нападателят на националния ни отбор Цветан Генков отбеляза първото си попадение в първенството на Полша. Българинът бе точен при успеха на Висла (Краков) с 2:0 в дербито с Ягелония (Бялосток). Успехът почти сигурно гарантира титлата на Висла. Отборът от Краков увеличи преднината си пред днешния си съперник на 8 точки, а до края на първенството остават 10 кръга.

Домакините от Висла поведоха в резултата в 26-ата минута след гол на Андраж Кирм. В 40-ата минута Генков пропусна изгодно положение, но в последния момент защитник му отне топката. През второто полувреме българинът отново бе деен в атака, но в 56-ата и 59-ата минути не успя да се справи със защитата на гостите. В 66-ата минута Генков най-после успя да прекъсне головата си суша и да реализира първото си попадение с екипа на Висла за първенство. В 77-ата минута вратарят на Висла Парейко спаси дузпа, изпълнена от Павловски от състава на гостите. В добавеното време Генков бе заменен от Риос./БЛИЦ