Българският треньор Георги Дерменджиев дебютира с победа начело на Ордабаси. Тимът от Шимкет надви с 2:1 у дома Шахтьор (Караганди) в мач от 1-ия кръг на първенството на Казахстан.

Тунгушбайев даде преднина на домакините в 22-ата минута. В началото на второто полувреме Кожасевич изравни. Победното попадение за Ордабаси бе дело на Нагаев в 64-ата минута.

Много близо до сензационен успех бе друг български треньор - Никола Спасов. В дебюта му начело на Кизил-Жар тимът водеше до 80-ата минута като гост на вицешампиона Кайрат, но в крайна сметка отстъпи с 2:1.

Братислав Пуносевац даде преднина на Кизил-Жар в 26-ата минута. Резервата Исаел успя да изравни в 80-ата минута, а седем по-късно Андрей Аршавин донесе победата на Кайрат с втори гол.