Георги Христов игра цял мач за Тампа Бей Роудис, но отборът му загуби с 2:3 след обрат домакинството си на Форт Лодърдейл в дербито на Флорида. Двубоят от 22-ия кръг на Северно-американската сокър лига (НАСЛ) се игра днес, тъй като наводнен терен не позволи да се проведе в края на септември.

Роудис поведе с 2:0 до 38-ата минута след голове на Тамика Мкандавире в 10-ата и Дарел Русел. В самия край на първото полувреме обаче току-що влезлият като резерва Шон Чин намери перфектно на два пъти Фафа Пакуал, който възстанови статуквото. Десетина минути след началото Чих даде заявка за Играч на кръга, след като се разписа 3:2 и направи обрата пълен.

Гостите удържаха победата въпреки опитите на Христов и съотборниците му да се доберат поне до точката. В класирането Тампа Бей е на седма позиция с 27 точки, но и с предстоящ мач с лидера Минесота Юнайтед. Форт Лодърдейл Страйкърс пък е четвърти с 34 т. след 23 изиграни срещи.