Георги Христов донесе победата с 3:2 на Тампа Бей Роудис над гостуващия Атланта Силвърбекс. Мачът бе от първия есенен кръг на Северно-американската сокър лига (НАСЛ). Нападателят игра цял двубой, получи жълт картон в 23-ата минута и вкара два гола.

Атланта се оттегли на почивката с две попадения аванс благодарение на Жуниор Бургос и Деон Мамъли. След паузата обаче Тампа заигра изключително агресивно, а Христов не спираше да прави каквото си поиска със защитата на противника. След почти час игра първият гол за обрата най-после стана факт, разписа се Каси Таунсенд. В 67-ата настъпи и моментът на българския нападател, изравнявайки резултата - 2:2.

До края Роудис притисна Силвърбекс. След няколко пропуска в 90-ата минута Георги Христов взриви трибуните, след като с плонж засече с глава топката за крайното 3:2.

"В този мач трябваше да покажем манталитета си и какво се случва в главите ни. През цялото време не спирах да си повтарям, че съм длъжен да дам 100 процента от себе си. Много съм щастлив, че вкарах тези два гола и бях от полза на тима. Без съотборниците ми нямаше да успея", коментира пловдивчанинът след края на двубоя. Жоро Христов е лидер при голмайсторите за тима си с 4 гола, като има и най-много асистенции - 2.

Благодарение на успеха Тампа Бей Роудис е трети след първия пролетен кръг с 3 точки, с колкото са още Минесота Юнайтед, Сан Антонио Скорпиънс и Инди Илевън. През есента южняците финишираха девети.

Следващият мач на Тампа Бей Роудис е на 19 юли срещу Инди Илевън в Индианаполис. След това предстои домакинство на Сан Антонио Скорпиънс седем дни по-късно.