Българският нападател Георги Христов се отличи с асистенция за Тампа Бей Роудис в контролата с отбора на Университета на Южна Флорида, завършила при 2:2. Христов започна като резерва и се появи на почивката в напълно нова формация от играчи.

29-годишният пловдивчанин, който завърши миналия сезон в НАСЛ като топреализатор с 12 гола, изработи изравнителното попадение. Тампа поведе в 36-ата чрез Карл Корт, но в рамките на две минути студентите обърнаха развоя. Първо Лукас Балдин от дузпа в 69-ата вкара за 1:1, а след това в 71-ата Уесли Чарпи отбеляза за 2:1. Така дойде 76-ата, в която Фримпонг се разписа след пас на нашето момче.

Освен асистенцията българският голмайстор игра много силно и пропусна няколко добри възможности. В самия край дори блестяща намеса на вратаря Стефанович не му позволи да вкара за 3:2.

Предсезонната подготовка на отбора продължава, като следващият мач е идната събота, 8 март. Съперник ще бъде тимът на Юнивърсити ъф Тампа.