ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Българският халф Георги Костадинов отбеляза победен гол за АПОЕЛ Никозия, който надви Неа Саламина с 3:1 в мач от 13-ия кръг на елита в Кипър.

АПОЕЛ имаше превъзходство през цялото време и поведе с голове на Дани Блум и Маркиньос в рамките на две минути. Бившият футболист на ЦСКА Жуан Фелипе върна един гол две минути след почивката.

Георги Костадинов извади жълт картон на персонален съперник веднага след второто попадение във вратата на домакините от Фамагуста, а след това създаде една опция за Маркиньос. Силната игра на българина сложи точка на спора в 1-ата минута на добавеното време, когато Костадинов засичайки с глава центриране от корнер. Това е втори гол за българския халф за най-успешния кипърски клуб.

С днешната победа "жълто-сините" от Никозия заемат второ място, събирайки 30 точки. На върха е ФК Пафос с 31.