Българският национал Георги Миланов не успя да предотврати загубата на ЦСКА (Москва) с 0:2 в дербито на руската столица с Динамо. Срещата беше част от 12 кръг на Премиер лигата.

Това беше четвърти пореден мач на “армейците” без победа и без отбелязан гол. Миланов започна мача като резерва, но в 73-ата минута се появи в игра на мястото на Расмус Елм.

Кристиан Нобоа откри резултата 57-ата минута. Еквадорецът наказа грешка на защитата, която го остави сам на границата на наказателното поле. Той овладя и би във вратата.

Минута преди края Алаксандър Кокорин подпечата победата на Динамо. Той получи хубав пас от Игор Денисов и успя да прати топката зад гърба на Игор Акинфеев.

С този успех Динамо (Москва) събра 20 точки, колкото има и Амкар. Двата тима делят шестото място в класирането и са само на точка от петия ЦСКА (Москва).

ЦСКА (Москва) - Динамо (Москва) 0:2
0:1 Кристиан Нобоа (57), 0:2 Александър Кокорин (89)

ЦСКА (Москва): Акинфеев, Игнашевич, А. Березуцки, Набабкин, Шченников, Вернблум, Хонда (65-Витиньо), Цубер, Муса, Елм (73-Миланов), Тошич
Резерви: Чепчугов, Васин, Гонсалес, Миланов, Рахимич, Витиньо, Базелюк

Динамо (Москва): Шунин, Дъглас, Гранат, Уилкшир, Ломич, Джуджак, Нобоа, Денисов, Йонов 84-Касаев), Воронин (76-Юсупов), Кокорин (90-Дядюн)
Резерви: Березовски, Фролов, Фернандес, Ротенберг, Самба, Жирков, Юсупов, Касаев, Флореску, Смолов, Курани, Дядюн

На 6 октомври (неделя): Том – Зенит, Рубин – Анжи, Кубан – Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 26 т., 2.Локомотив (Москва) 24 т., 3.Спартак (Москва) 24 т., 4.Краснодар 22 т., 5.ЦСКА (Москва) 21 т. и др.