ЦСКА (Москва) и Георги Миланов спечелиха с 6:4 гостуването си на Мордовия (Саранск) след уникален обрат в мач от 9 кръг на руската Премиер лига. Домакините поведоха с три гола още в първия четвърт час, но в крайна сметка загубиха след много силно второ полувреме на „армейците“.

Евгени Луценко даде аванс на Мордовия още в първата минута, когато наказа грешка на вратаря Игор Акинфеев. В 12-ата минута гостите оставаха с човек по-малко заради директния червен картон на Марио Фернандес, а минута по-късно Владимир Риков удвои с точно изпълнение на пряк свободен удар. Две минути след това Руслан Мухаметшин на празна врата засече центриране на Яник Джало при контраата на тима от Саранск.

ЦСКА (Москва) започна своя обрат в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Кирил Панченко от трудно положение прати топката във вратата на Нукри Ревишвили. Четири минути след това двата тима вече бяха с по 10 играчи, тъй като Яник Джало получи втори жълт картон. В 58-ата минута Зоран Тошич беше точен за гостите, след като се оказа сам срещу вратаря на домакините.

В следващата минута Георги Миланов се появи в игра на мястото на Георгий Шченников, а секунди по-късно резултатът вече беше равен. Думбия се разписа след асистенция на Ахмед Муса. В 68-ата минута Луценко върна домакините напред в резултата, но в 71-ата Муса отново изравни. В последните пет минути на мача Муса и Думбия се разписаха по още един път и донесоха победата на „армейците“.

Така ЦСКА (Москва) продължава без загуба от началото на сезона и с 25 точки от девет мача заема първото място в класирането, като има аванс от осем точки пред втория Локомотив (Москва), който е с мач по-малко. Мордовия е на 12-о място със седем точки.

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 9 КРЪГ
18 септември 2015 г. (петък)
Ростов – Анжи 1:0
1:0 Павел Могилевец (7)

19 септември 2015 г. (събота)
Терек – Уфа 4:1
1:0 Маурисио (10-дузпа), 2:0 Маурисио (36), 2:1 Силвестър Игбун (69-дузпа), 3:1 Заур Садаев (79), 4:1 Мачей Рибус (81)

Кубан – Спартак (Москва) 3:0
1:0 Арсен Хубулов (9), 2:0 Лоренсо Мелгарехо (36), 3:0 Владислав Игнатиев (86)

20 септември 2015 г. (неделя)
Мордовия – ЦСКА (Москва) 4:6
1:0 Евгени Луценко (1), 2:0 Владимир Риков (13), 3:0 Руслан Мухаметшин (15), 3:1 Кирил Панченко (50), 3:2 Зоран Тошич (58), 3:3 Сейду Думбия (59), 4:3 Ергени Луценко (68), 4:4 Ахмед Муса (71), 4:5 Ахмед Муса (85), 4:6 Сейду Думбия (88)

17:00 часа, Зенит – Амкар
19:30 часа, Локомотив (Москва) – Криля Советов