Георги Миланов и ЦСКА (Москва) се измъчиха, но стигнаха до 1/8-финалите на Купата на Русия. „Армейците“ елиминираха втородивизионния Байкал след победа с 2:1 след продължения. Българският национал игра цял мач за тима от руската столица. Срещата се игра при проливен дъжд.

Домакините от Иркутск откриха изненадващо резултата в 31-ата минута, когато Максим Машнев се разписа след асистенция на Сергей Нарилков с пета. Шест минути по-късно Байкал беше близо до втори гол, но Вячеслав Кирилов не успя да уцели врата, след като излезе сам срещу вратаря Сергей Чепчугов.

В 78-ата минута Александърс Цауня изравни, след като се освободи от пазача си и стреля точно в ъгъла на вратата на Михаил Бородко. Кирил Панченко вкара победния гол за ЦСКА (Москва) в 109-ата минута.

На 1/8-финалите за Купата на Русия, които ще се играят на 28 октомври, московските „армейци“ ще приемат победителя от мача между Енисей и Урал, които играят утре.