Зенит победи ЦСКА (Москва) с 1:0 като гост в дербито на 12 кръг на руската Премиер лига. Срещата беше сблъсък между отборите, които заемат първите две места в класирането.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Хави Гарсия в 7-ата минута на мача. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле, след като след изпълнение на корнер Витсел с глава стреля в гредата, а испанецът беше точен при добавката.

Българският национал Георги Миланов започна като титуляр за ЦСКА (Москва), но на почивката отстъпи мястото си на Сейду Думбия, който влезе на терена в опит да обърне мача. В средата на първата част срещата беше спряна за кратко заради хвърлени димки.

До нов гол не се стигна и Зенит спечели. Тимът от Санкт Петербург няма загуба от началото на сезона и вече има 7 точки аванс пред ЦСКА (Москва).

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 12 КРЪГ
На 31 октомври (петък)
Ростов – Урал 1:0
На 1 ноември (събота)
ЦСКА (Москва) – Зенит 0:1

ПРЕДСТОЯЩИ
На 2 ноември (неделя): Локомотив (Москва) – Динамо (Москва), Мордовия – Краснодар, Кубан – Спартак (Москва)
На 3 ноември (понеделник): Торпедо (Москва) – Арсенал (Тула), Рубин – Амкар, Терек - Уфа

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 32 т., 2.ЦСКА (Москва) 25 т., 3.Краснодар 21 т., 4.Кубан 20 т., 5.Динамо (Москва) 19 т. и др.