Българският национал Георги Миланов и ЦСКА (Москва) спечелиха Суперкупата на Русия, след като обърнаха носителя на купата на страната Ростов с 3:1 на стадиона на Кубан в Краснодар. Миланов игра цял мач за триумфа на „армейците” и направи асистенция за третия гол. Това е шеста Суперкупа за гранда от руската столица.

В 37-ата минута хърватският халф Хрвойе Милич откри резултата в полза на Ростов след добавка при удар на Дмитрий Полоз, нацелил гредата.

ЦСКА изравни в 56-ата минута, когато Виталий Дяков сгреши фатално и Понтус Вернблум се разписа за 1:1. Пет минути по-късно Ростов остана с 10 души на терена, след като Александър Гацкан получи втори жълт картон. В 63-ата минута Ростов остана с два души по-малко на терена, след като Канга Каку също си изпроси втори жълт и съответно червен картон.

Численият превес се оказа решаващ и в 74-ата минута Зоран Тошич направи обрата пълен - 2:1. Шест минути по-късно пък Сейду Думбия оформи крайното 3:1, след като получи пас от Георги Миланов.