Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) загуби като гост на Зенит в Санкт Петербург с 0:2 в мач от поредния кръг на местното първенство. Българският национал Георги Миланов игра цял мач за гостите, а попаденията за победителите бяха дело на Роман Широков и Хълк.

Срещата премина под доминацията на домакините от Санкт Петербург, докато московските армейци залагаха на контраатаки. Георги Миланов бе поставен като опорен халф и бе много деен, като всяка топка минаваше през него.

Зенит откри резултата в 16-ата минута с образцова така, която завърши с попадение Роман Широков. Гостите опитаха да върнат попадението, но непростими пропуски направи Муса.

В края на полувремето Хълк показа класата си и с техничен удар извън наказателното поле направи безпомощен Чепчугов.

През втората част ЦСКА (Москва) натисна, но отбраната на Зенит се справи блестящо с опасностите пред вратата.

ЦСКА продължи лошата си серия и няма победа вече 6 кръга. Московските армейци нямат отбелязан гол в тези двубои и се намират на пета позиция с 13 точки. Зенит пък е лидер в класирането с 32 точки.