Българският национал Георги Миланов донесе победата с 1:0 на своя ЦСКА (Москва) срещу Зенит с първия си гол във Висшата лига. Двубоят бе от 21-ия кръг на руския шампионат.

Миланов беше точен в 32-ата минута с фамозен гол от около 25 метра. Халфът стреля върната от Алан Дзагоев топка фронтално срещу вратата на гостите от Санкт Петербург. Зенит също имаше своите възможности, като преди почивката Хълк дори нацели левия страничен стълб на "армейците". Домакините също бяха спрени от греда, но напречната.

След паузата играта продължи да бъде динамична и в двете посочи. Миланов имаше още една възможност да се разпише, но от удобна позиция стреля над гредата. Бившият играч на Литекс бе заменен в 83-ата минута от Витиньо.

В крайна сметка резултатът се запази, което позволи на ЦСКА да добави още три точки към актива си. А с тях тимът остава пети, но вече с 37 т. Зенит пък е втори с 41. Лидер с 43 и мач по-малко е московският Локомотив.

ЦСКА (Москва) - ЗЕНИТ 1:0
1:0 Георги Миланов (32)