АЕЛ Лимасол спечели с 2:1 у дома срещу Закакиу с 2:1 в мач от долната седмица на кипърското първенство и се върна на победния път след три поражения и едно реми в последните четири двубоя. Георги Минчев влезе на полувремето за АЕЛ, когато замени Андреас Макрис, като престоя на терена през цялото второ полувреме.

Янис Хадживасилис даде аванс на гостите в 20-ата минута, но те останаха с човек по-малко на терена в 76-ата минута, когато Антонис Елефтериу получи втори жълт и респективно червен картон.

АЕЛ се възползва от преимуществото да бъде с човек повече на терена и съумя да изравни в 77-ата минута чрез Уго Бащо. Темистоклис Темистоклеус пък донесе успеха на домакините от Лимасолс попадението си в 81-ата минута.

АЕЛ Лимасол се намира 9-то място в класирането с актив от 33 точки, докато Закакиу е на 13-та позиция с 16 пункта.