АЕЛ победи Неа Саламис с 3:1 в среща от шампионата на Кипър, а в герой за победителите се превърна българинът Георги Минчев. Той отбеляза първите си два гола за тима, след като започна като титуляр.

Минчев се разписа в 13-ата минута с глава след центриране на Андреас Макрис, а в 22-ата отново показа силата си във въздуха и направи резултата 3:0.

В края на първото полувреме той оформи и своя хеттрик, но след справка с ВАР попадението бе отменено поради засада при изграждането на атаката.

АЕЛ прекъсна серията си от 5 мача без успех и се намира на девето място в класирането с актив от 23 точки, а Неа Саламис остана на осмата позиция с 31 точки.

В сблъсък на дъното Докса отстъпи с 0:2 у дома от Етникос (Ахна). Димитър Велковски игра цял мач за Докса, а едно от попаденията за гостите отбеляза бившият защитник на Славия Кире Ристевски. След днешното поражение Докса е на последното 14-о място с едва 11 точки.