Бившият български национал Георги Пеев наниза два гола при победата на Амкар (Перм) с 3:1 в мач от 4-ия кръг на руската Премиер лига. Тимът надигра като домакин новака Сибир (Новосибирск). Третото попадение за Амкар бе дело на Волков.

Българският нападател Мартин Кушев бе титуляр и игра цял мач за тима от Перм, а Захари Сираков не се появи на терена.

В 23-ата минута Кушев се пребори със съперник в наказателното поле, топката стигна до Пеев, който я прати без проблем във вратата на съперника за 2:0. Гостите стигнаха до почетно попадение в 34-ата минута чрез Молош.

Крайното 3:1 за Амкар оформи отново Пеев в добавеното време на двубоя. Мартин Кушев се отчете с асистенция, а Пеев с удар под гредата реализира за 3:1. Преди изиграването на останалите мачове от 4-ия кръг Амкар е на 3-о място със 7 точки./БЛИЦ