Българският полузащитник Георги Пеев засега спасява кариерата на Димитър Димитров – Херо в руския Амкар. Халфът бе точен при победата на тима от Перм като гост на Том (Томск) с 2:1. Успехът на водения от българския специалист отбор е първи от 19 април, когато надиграха Кубан (Краснодар). От тогава Амкар записа пет поредни мача без победа, три равенства и две загуби.

В днешния двубой домакините от Томск поведоха в резултата след гол на Корниленко в 21-ата минута. Георги Пеев изравни в 55-ата минута, а Сикимич донесе трите точки в 67-ата минута. Херо не можеше да разчита на 7 основни футболисти, сред които наказаният капитан Мартин Кушев и контузеният Захари Сираков. Бившият нападател на Левски Жеан Карлош бе титуляр и остана на терена до 88-ата минута.

След тази победа Амкар вече е на 13-о място с 11 точки. На пресконференцията след мача Димитров изрази щастието си от постигнатия успех: "Много съм радостен за победата, най-вече заради момчетата. Знаете, че бяхме без много от основните играчи. През последните три седмици ни се струпаха редица проблеми. Доволен съм от всички футболисти, те играха на своя максимум."/БЛИЦ