Българският вратар Георги Петков дебютира с победа за новия си отбор Еносис (Паралимни). Тимът спечели домакинството си на Ермис с 3:1 в мач от 18-ия кръг на кипърското първенство. Петков премина в Еносис преди няколко дни и още днес изигра своя първи мач. След спечелените три точки тимът се изкачи до 8-ото място с 20 точки, на три от Анортозис с треньор Станимир Стоилов, който е 6-и, но е и със среща по-малко. Анортозис в неделя посреща АЕЛ.

Домакините от Еносис поведоха в резултата в 30-ата минута чрез Бърчил. В края на двубоя двата тима се разиграха и за осем минути си вкараха общо три гола. В 82-ата минута гостите от Ермис направиха 1:1 след попадение на Маградзе. Домакините обаче набързо върнаха две попадения. В 84-а и 90-ата минути точен за 3:1 бе Да Силва./БЛИЦ