Доскорошният вратар на “Левски” Георги Петков пази цял мач при победата на Еносис (Паралимни) с 2:1 срещу АЕП в мач от 21-ия кръг на кипърското първенство. Това бе трета победа в последните четири мача за Еносис, след която тимът се изкачи на 8-о място с 26 точки.

Победното попадение за домакините реализира бившият нападател на Локомотив (София) Зоран Балдовалиев. Той се разписа в 89-ата минута с глава. Само две минути по-рано гостите бяха изравнили чрез Давид Солари от дузпа. Петков докосна топката след удара по тревата на аржентинеца от бялата точка, но не успя да спаси. Балдовалиев, който бе привлечен в Еносис в края на януари от израелския Апоел Ирони Кирят Шмона, нацели и лявата греда на вратата на АЕП в 80-ата минута. Той асистира и за първото попадение в мача на белгиеца Дитер Ван Торнхоут в 54-ата минута.

Лидер в Кипър е АПОЕЛ с 50 точки, Анортозис на Станимир Стоилов е пети с 29 точки и днес посреща Докса на закрити врати заради наказание. Двубоят е от 18:00 часа./БЛИЦ