Арсенал завърши 1:1 контрола с Нюрнберг като гост. Първи мач за „артилеристите“ изигра новото попълнение Кай Хавертц. Дошлият от Челси германски национал не впечатли в първия си неофициален двубой с червено-бялата фланелка.

Букайо Сака откри още в 7-ата минута за гостите. Крилото проби отдясно, нахлу фронтално в наказателното поле и с мощен удар се разписа.

Капитанът на лондончани Мартин Йодегор пропусна проверката заради контузия, получена на загрявката.

На почивката мениджърът на Арсенал Артета направи доста смени, като в игра се появи и Хавертц. Германецът не стигна до голова възможност срещу сънародниците си, а два пропуска направи Фоларин Балогун, който през миналия сезон наниза 21 гола в Лига 1 с екипа на Реймс.

Габриел Жезус и Седрик Соареш също пропиляха положения пред вратата на Нюрнберг.

“Франките” се възползваха от грешка на вратаря Карл Хайн и изравниха в средата на втората част с попадение на новото си попълнение Окунуки.

На Арсенал предстои турне в САЩ. Първият мач на “топчиите” зад Океана ще е на 20 юли срещу сборен отбор на звездите от МЛС.   Очаква се скоро Арсенал най-после да обяви 100-милионната си покупка Деклан Райс от Уест Хям.