Германия победи с 3:2 Англия в най-интересния четвъртфинал на световното за юноши до 17 години в Мексико.

Нападателят на Байер (Леверкузен) Самед Йешил откри още в 7-ата минута след грешка в английската отбрана. Британците, чиято защита е изключително рехава, допусна втори гаф в средата на първото полувреме. От това се възползва Каан айхан, който покачи на 2:0.

Англичаните имаха няколко възможности да намалят резултата, но ударите им не намериха целта. В 53-ата минута Йешил ги закопа с втория си гол, увеличавайки на 3:0.

Противникът на младите германци се стресна и отвърна на удара. Защитникът на Портсмут - Самюъл Магри, намали от дузпа в 67-та минута, а малко преди края нападателят на Евертън Хелъм Хоуп вкара за 2:3 след разбъркване в наказателното поле и грешка на вратаря на Щутгарт Одисеяс Влаходимос.

Силите на англичаните обаче стигнаха дотук. Германия ще играе на 8 юли полуфинал с Мексико. В другия полуфинал, който е ден по-рано, един срещу друг ще излязат Уругвай и Бразилия.