Германия и Дания се класираха за участие на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Това стана факт, след като двата тима заеха първите две места в Група „А“ на европейското първенство за младежи до 21 г. и се класираха за полуфиналите. „Червеният динамит“ ще участва на Олимпиада за първи път от 1992 г., а германците за първи път от 1988 г.

Дания завърши на първо място в групата, след като се наложи с 2:0 над Сърбия. Расмус Фалк от Одензе даде аванс на тима на Йес Торуп в 21-ата минута, а Виктор Фишер от Аякс удвои в 47-ата. По този начин „червеният динамит“ събра шест точки от три мача и финишира на първо място, докато сърбите приключват на последно място в Група „А“ с една точка.

Германия завърши на второ място с пет точки след равенството 1:1 с домакина Чехия. Нико Шулц от Херта даде аванс на „бундестима“ в 55-ата минута, а крилото на Спарта (Прага) Ладислав Крейчи, който влезе като резерва, изравни за чехите 11 минути по-късно. Чехия приключва на трето място с четири точки.