Световният шампион Германия започна с победа защитата на титлата си, след като се наложи с 2:1 над Канада в мач от Група “А” на световното първенство. На “Олимпиащадион” в Берлин имаше 73 680 зрители.

Немските попадения паднаха през първата част, като Керстин Гарафрекес се разписа в 10-ата минута, а Селия Окоино да Мбаби удвои три минути преди почивката.

През второто полувреме германките пропуснаха да направят преднината си по-убедителна, а в края трябваше да треперят за победата си, след като Канада върна едно попадение осем минути преди края.

Кристин Синклеър бе точна при изпълнение на пряк свободен удар. Това бе първият гол във вратата на германския страж Надине Ангерер на световно първенство от 622 минути.

В следващия си мач, на 30 юни, световните шампионки играят с Нигерия във Франкфурт. Африканките по-рано днес загубиха с 0:1 от Франция./БЛИЦ