Германия е първият финалист на европейското първенство за юноши до 19 години, което се провежда в Унгария. Бундестимът разби с 4:0 Австрия и чака съперника си от другия полуфинал тази вечер, в който един срещу друг излизат Португалия и Сърбия.

След като немците сгазиха с 3:0 България в груповата фаза, тази вечер нямаха проблеми и срещу Австрия. Голмайсторът на турнира до момента Дави Зелке откри резултата в 20-ата минута с глава след центриране на Марк Щендера, а 10 минути по-късно самият Щендера с левия крак покачи на 2:0.

През второто полувреме германците продължиха да доминират и вкараха нови два гола. Най-добрият на терена Щендера асистира на Левин Йозтунали и той направи резултата класически, а Хани Мухтар в 68-ата минута отбеляза за крайното 4:0 след подаване на Йозтунали.