Германия размаза у дома Армения с 6:0 в мач от група "J" на квалификациите за Мондиал 2022 в Катар.

Разликата в класите между двата отбора се видя още до почивката на мача в Щутгарт, след като домакините реализираха четири безответни гола, дело на на Серж Гнабри (6, 15), Марко Ройс (35) и Тимо Вернер (45).

Бундестимът на Ханс-Дитер Флик намали оборотите през втората част и реализира само още две попадения чрез Йонас Хофман (52) и Карим Адейеми (90+1).

В друг мач от тази група Румъния срази гостуващия тим на Лихтенщайн с 2:0 след попадения на Алин Тоска (11) и Кристиан Манеа (18).

По-рано през деня пък Исландия и Северна Македония завършиха зрелищно 2:2, като гостите от западната ни съседка изтърваха два гола аванс в Рейкявик.

След тези резултати Германия излезе на върха в своята група с 12 точки от 5 мача, изправарвайки с 2 точки именно Армения. Румънците са трети с 9 точки пред Северна Македония с 8 и Исландия с 4, а Лихтенщайн е на дъното без нито една точка.