Националният отбор на Германия по футбол записа шестата си победа от 7 срещи в европейските квалификации. Маншафта победи с класическото 4:0 Беларус в среща от група "C" и по този начин си осигури 18 спечелени точки и първо място в групата, а и класиране на Евро 2020. Втори там е тимът на Холандия (16 точки), който се издъни, завършвайки 0:0 по същото време като гост на третия Северна Ирландия (13 точки).

За успеха на германците се разписаха Гинтер (41'), Горецка (49') и Тони Кроос (55', 83').

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Срещата започна с тотален натиск на домакините, които приеха съперника в Мьонхенгладбах, но гол така и не падаше.

В крайна сметка неизбежното се случи в края на първото полувреме, когато Гинтер получи страхотен пас от Гнабри и с пета вкара за 1:0.

В началото на второто полувреме домакините решиха набързо всичко в срещата и след голове на Горецка и Кроос поведоха с 3:0.

Беларус в крайна сметка можеше да отбележи и гол в 75-ата минута, но с пропуск от дузпа се отчете Стасевич.

Крайното 4:0 оформи Тони Кроос с прекрасен солов гол в 83-ата минута.