Германия разби Белгия с 3:1 и приключи Група „А” от квалификациите за Евро 2012 с 10 победи от 10 мача. С този успех Бундестимът помогна на Турция, която победи Азербайджан с 1:0, да измести Белгия от второто място и да се класира за баражите.

Възпитаниците на Йоаким Льов започнаха предпазливо домакинството си в Дюселдорф и дадоха инициативата на белгийците. Това обаче само привидно, тъй като след половин час игра Германия нанесе своя удар в рамките на само 3 минути. В 30-ата минута Месут Йозил вкара уникален гол, след като изстреля истинска бомба от границата на наказателното поле и топката се отби в напречната греда, след което влезе във вратата за 1:0. Само три минути по-късно след бърза контраатака Андре Шюрле излезе очи в очи с вратаря на гостите и го прехвърли за 2:0. След почивката в 47-ата минута дойде време и Мари Гомес да се разпише за класическото 3:0. Почетното попадение за „червените дяволи” вкара Маруан Фелайни четири минути преди последния съдийски сигнал.

В същото време в другия мач от групата Турция спечели у дома минимално срещу Азербайджан с 1:0. Единственото и победно попадение за южните ни съседи вкара Бърак Йълмъз след час игра. Така турците успяха да си осигурят участие в баражите и продължават да мечтаят за Евро 2012.

Германия - Белгия 3:1
1:0 Месут Йозил (30), 2:0 Андре Шюрле (33), 3:0 Марио Гомес (47), 3:1 Маруан Фелайни (86)

Турция - Азербайджан 1:0
1:0 Бурак Йълмъз (60)