Германия не успя да постигне победа и във втория си мач от новото издание на Лигата на нациите. В интригуваща среща от Група 4 на Лига "А" селекцията на Йоги Льов направи 1:1 с Швейцария в Базел.

И на старта преди дни Германия завърши при същия резултат с Испания, като тогава иберийците стигнаха до точката в последните минути.

При гостуването в Базел тази вечер Илкай Гюндоган даде преднина на Бундестима в 14-ата минута, когато му асистира Матиас Гинтер

В 42-ата минута избраниците на Владимир Петкович бяха близо до изравняване. Ренато Щефен изведе Харис Сеферович, който сам срещу Бернд Лено уцели лявата греда.

Домакините стигнаха до точката в 58-ата минута. Бреел Емболо даде отличен пас към Силван Видмер, който вкара за 1:1.

ШВЕЙЦАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 1:1
0:1 Илкай Гюндоган (14), 1:1 Силван Видмер (58)