Домакините от Германия тръгнаха с победа 2:1 срещу Канада на старта на световното първенство по футбол за жени. Двубоят от група “А” беше наблюдаван от 73 680 зрители на Олимпийския стадион в Берлин и счупи всички рекорди за най-посетен женски мач в Европа.

Момичетата на треньорката Силвия Нейд откриха резултата в 10-ата минута чрез Керстин Гарефрекес с глава. В 42-ата Окойино да Мбаби удвои преднината на германките, които защитават третата си световна титла.

Канадките върнаха едно попадение в 82-ата минута чрез Кристин Синклеър. Ветеранката от германския състав Биргит Принц не успя да се разпише. Звездата ще постигне рекорд, ако реализира попадение, тъй като ще го направи на пето световно първенство.

В другия мач от групата Франция се наложи с 1:0 над Нигерия./БЛИЦ