Германия спечели европейската титла до 17 години за първи път, след като на финала на турнира победи Холандия с 2:1 след продължения. Победния гол вкара резервата Флориан Тринкс директно от фаул в 17 минута на продълженията и изправи на крака 24 000 души на стадиона в Магдебург.

Домакините на турнира трябваше да наваксват изостане в резултата, но накрая заслужено ликуваха. Люк Кастаигнос даде аванс на Холандия с гол още в 7-ата минута, но германците, които в групата победиха “лалетата” с 2:0, изравниха малко преди почивката след попадение с глава на Ленарт Ти.

Немците осъществиха натиск през вторите 40 минути, но не успяха да стигнат до попадение до края на редовното време. Точно когато всички очакваха да се изпълняват дузпи Тринкс изпълни по невероятен начин фаул три минути преди края на двете 10-минутни продължения и донесе титлата на Германия./БЛИЦ