Германия записа първа победа на европейското първенство за младежи до 21 години, което се провежда в Чехия. В мач от Група „А“ тимът на Хорст Хрубеш се наложи с 3:0 над Дания.

Кевин Фоланд откри резултата в 32-ата минута след асистенция на Емре Джан, а две минути след почивката вкара втория си гол с точно изпълнение на пряк свободен удар. Матиас Гинтер оформи крайното 3:0 с попадението си в 53-ата минута.

В другия мач от групата домакинът Чехия разби Сърбия с 4:0 след хеттрик на Ян Гинтер. Мартин Фридек също беше точен. По този начин чехите развали празника в Сърбия, където отбелязваха световната титла на националния отбор до 20 г., извоювана в Нова Зеландия след успех над Бразилия.

Германия е еднолично начело в класирането на Група „А“ с четири точки. Чехия и Дания имат по три точки, докато сърбите имат една точка. На 23 юни (вторник) немците играят с чехите, а датчаните срещат Сърбия.