Германия записа първата си загуба от 20 години на европейско първенство по футбол за жени. Тимът на Силвия Найд отстъпи с 0:1 на Норвегия в мач от Група “В” на турнира в Швеция.

Норвежките финишираха на първо място в групата, докато германките заеха второто място. В другия мач от групата Исландия победи Холандия с 1:0 и се класира за 1/4-финалите като един от най-добрите втори отбори.

Единственото попадение за Норвегия падна точно преди почивката, когато германската защита не успя да изчисти топката при фаул. Кълбото попадна в Ингвилд Исаксен, а нейният удар рикошира в Елисе Торснес и влезе във вратата.

Седемкратните европейски шампионки от Германия увеличиха натиска си през втората част, но не успяха да стигват да изравнителен гол на “Калмар Арена”.