Германия спечели трудно с 1:0 при визитата си на Румъния в мач от група J на квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 година.

Единственото попадение в срещата бе дело на Серж Гнабри (16), който се разписа след асистенция на Кай Хавертц. Играчите на Йоахим Льов можеха бързо да удвоят аванса си, но след удар на Йошуа Кимих  в 18-ата минута топката срещна гредата, а пропуски направиха Хавертц и Гнабри до края на първата част.

След почивката атаките на Бундестима продължиха да бъдат по-опасни, но Гнабри, Илкай Гюндоган и на два пъти Тимо Вернер направиха пропуски от изгодни позиции. В добавеното време Николае Станчу излезе очи в очи с Мануел Нойер и можеше да изравни, но не намери целта.

След победата си Германия излезе на първо място във временното класиране с 6 точки от два мача пред Армения със същия актив, но по-лоша голова разлика след успеха си с 2:0 срещу Исландия по-рано през деня.

Първа и впечатляваща победа в тази група записа Северна Македония с убедителното 5:0 срещу гостуващия Лихтенщайн. Енис Барди (7) даде начало на головата фиеста, а Александър Трайковски (51, 54) вкара две бързи попадения след почивката. До края на срещата се разписаха още Елиф Елмас (62) и Илия Несторовски (82-дузпа)