Германия се класира за Световното първенство в Катар, след като победи като гост Северна Македония с 4:0 в мач от квалификациите в група „J“. Бундестимът е недостижим на първото място в групата два кръга преди края на световните квалификации. Tри гола за Германия бяха дело на футболисти на - Челси Кай Хаверц и Тимо Вернер.

Германия поведе в резултата в 50-ата минута, когато Томас Мюлер подаде към Кай Хаверц, който отблизо прати топката във вратата на Димитриевски. Гостите удвоиха своята преднина в 70-ата минута, когато Томас Мюлер направи своята втора асистенция в двубоя, подавайки за гола на Тимо Вернер.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Тимо Вернер вкара своя втори гол в двубоя в 73-ата минута, правейки резултата 3:0 в полза на Германия.

Четвъртото попадение за Бундестима падна в 83-ата минута. Комбинацията между Карим Адейеми и Джамал Мусиала бе завършена от последния, който прати топката във вратата на Димитриевски. Това е първи гол с националния екип за Мусиала.

В друг мач от групата Румъния се наложи минимално с 1:0 срещу Армения, а Исландия победи с 4:0 Лихтенщайн.

Германия е лидер с 21 точки, а Румъния е втори с 13 точки. Северна Македония и Армения имат по 12 точки, докато Исландия е с 8, а Лихтенщайн е с 1.