Германия се изложи у дома и завърши 3:3 с Украйна в юбилейния мач №1000 на Бундестима.

Съотборникът на Илия Груев-младши във Вердер Никлас Фюлкруг (6) даде аванс на домакините в Бремен след асистенция на Мариус Волф. Виктор Циганков (18) изравни на „Везерщадион“ след пас на Олександър Тимчик, а при нова контраатака на украинците в 23-ата минута Антонио Рюдигер си вкара автогол за 1:2.

След почивката Виктор Циганков (56) реализира второ попадение за водения от Серхий Ребров тим след подаване на Артьом Довбик. Нещата вървяха към резил за водения от Ханзи Флик тим, но Кай Хавертц (83) намали след извеждащ пас на Антони Рюдигер, който донякъде изкупи вината си за автогола. В добавеното време пък Йошуа Кимих (90+1-дузпа) бе точен от бялата точка след нарушение срещу Хавертц и оформи крайния резултат.

Така Украйна пропусна шанс за историческа първа победа над Германия, като в деветте им сблъсъка до момента има четири равенства и пет успеха за Бундестима.

Германия е домакин на Европейското първенство през следващата година и не участва в квалификационния цикъл. Отборът на Ханзи Флик играе серии от контроли, като след четири дни ще срещне Полша във Варшава, а на 20 юни тимът ще играе срещу Колумбия в Гелзенкирхен.

ГЕРМАНИЯ – УКРАЙНА 3:3
1:0 Никлас Фюлкруг (6), 1:1 Виктор Циганков (18), 1:2 Антонио Рюдигер (23-автогол), 1:3 Виктор Циганков (56), 2:3 Кай Хавертц (83), 3:3 Йошуа Кимих (90+1-дузпа)