Четирикратният световен шампион Германия се спаси у дома от загуба и завърши зрелищно 3:3 с Швейцария във фантастичен мач от четвъртия кръг на група 4 в Лига А на турнира Лига на нациите.

Три от попаденията бяха реализирани още в първия половина час игра. Марио Гавранович (5) рано даде аванс на гостите, а асистиралият му Ремо Фройлер (26) удвои преднината им след подаване на Харис Сеферович. Нападателят на Челси Тимо Вернер (28) бързо намали на 1:2 след пас на съотборника му Кай Хавертц.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката съперниците пък си вкараха нови три гола, но този път в рамките на само пет минути. Кай Хавертц (55) изравни за 2:2, но след по-малко от 60 секунди Марио Гавранович (56) възстанови преднината на „кръстоносците“. И тяхната радост не бе дълга, тъй като Серж Гнабри (60) се разписа за 3:3 след асистенция на Тимо Вернер. До края на мача нито един от двата тима не успя да вземе превес в резултата. В самия край бранителят Фабиан Шер си изкара втори жълт картон и бе изгонен от съдията Буке, но равенството в Кьолн се запази.

В другата среща от тази група Украйна поднесе изненада и удари у дома лидера Испания с 1:0. Гостите създадоха повече чисти положения в мача и пропуски направиха Серхио Рамос, Мерино, Родри и Дани Олмо, а Виктор Циганков (76) реализира единственото попадение за успеха на домакините след асистенция на Ярмоленко.

Така групата се завърза, след като „Ла Фурия“ остана на върха със 7 точки и само една аванс пред Германия и Украйна. На дъното е Швейцария само с една точка в актива си.

Резултатите от Лигата на нациите във вторник:

Лига А
Група 4:

Германия - Швейцария 3:3
0:1 Марио Гавранович (6), 0:2 Ремо Фройлер (26), 1:2 Тимо Вернер (29), 2:2 Кай Хавертц (55), 2:3 Марио Гавранович (57), 3:3 Серж Гнабри (60)

Украйна - Испания 1:0
1:0 Виктор Циганков (76)