Само 15 месеца, след като вкара за Германия в контролна срещу Дания (2:2), нападателят Патрик Хелмес се оказа в четвърта дивизия. Той вкара гол и получи червен картон при дебюта си за втория отбор на Волфсбург.

27-годишният Хелмес бе изваден от първия състав на “вълците” в сряда, когато треньорът Фелекс Магат обяви, че нападателят в момента не може да помогне на отбора.

Патрик Хелмес премина във Волфсбург от Байер (Леверкузен) през януари, а последният му мач в Бундеслигата бе през октомври. Той има договор с клуба до 2014 г., като от началото на годината до момента е записал 14 мача и 3 гола.

В петък вечерта нападателят дебютира за втория отбор пред 215 зрители при равенството 2:2 с резервите на Санкт Паули. Той вкара първия гол в мача в 39-ата минута, а малко преди края бе изгонен заради груб фаул.