Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с 2:1 в мач от 7 кръг на Бундеслигата и така продължи серията си от осем поредни домакински победи. „Жълто-черните“ отново бяха без контузения си голмайстор Ерлинг Холанд.

Рафаел Герейро даде аванс на домакините с гол от дузпа в 10-ата минута. Анди Зечири изравни за Аугсбург в 35-ата. Германският национал Юлиан Бранд донесе победата на Борусия с попадението си само пет минути след почивката.

С този успех Борусия (Дортмунд) събра актив от 15 точки и е само на една точка зад лидера Байерн, който утре приема Айнтрахт (Франкфурт). Аугсбург е на 15-а позиция само с пет спечелени точки.

Фрайбург остава един от двата тима, заедно с Байерн, които все още нямат загуба от началото на сезона, след като победи Херта (Берлин) с 2:1 като гост.

Филип Лийнхарт даде аванс на гостите в 17-ата минута. „Старата дама“ изравни в 70-ата след попадение на Кжищоф Пьонтек. Осем минути по-късно Нилс Петерсен вкара победното попадение за Фрайбург.

Тимът от Шварцвалд има 15 точки от началото на сезона и заема трето място, изоставайки на Борусия (Дортмунд) по голова разлика. Херта е на 13-ата позиция с шест точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
1 октомври (петък)
Кьолн – Гройтер Фюрт 3:1

0:1 Марко Майерхофер (7), 1:1 Себастиан Андерсон (50), 2:1 Елиес Схири (55), 3:1 Елиес Схири (89)

2 октомври (събота)
Борусия (Дортмунд) – Аугсбург 2:1
1:0 Рафаел Герейро (10-дузпа), 1:1 Анди Зечири (35), 2:1 Юлиан Бранд (51)

Волфсбург – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:3
0:1 Бреел Емболо (5), 0:2 Йонас Хофман (7), 1:2 Джан-Лука Валдшмид (24), 1:3 Джоузеф Скали (90+5)

Херта – Фрайбург 1:2
0:1 Филип Лийнхарт (17), 1:1 Кжищоф Пьонтек (70), 1:2 Нилс Петерсен (78)

от 19:30 часа РазенБалшпорт (Лайпциг) – Бохум