Новакът във френската Лига 1 Монако допусна загуба в третата си контролна среща през това лято. “Монегаските” отстъпиха с 0:1 на германския слабак Аугсбург, който завърши на 15-о място в Бундеслигата.

Монако направи звездна селекция през това лято, но изглежда тимът още не е готов за старта на Лига 1 на 10 август. Саша Мьолдерс вкара единствения гол в мача в 14-ата минута.

Звездата на “монегаските” Радамел Фалкао получи жълт картон в 28-ата минута, а и не успя да помогне на тима си предотврати загубата. Заедно с колумбиеца през първото полувреме играха още от новите попълнения – Моутиньо, Абидал и Тулалан.

През второто полувреме на терена се появи и бившият защитник на Челси и Реал (Мадрид) Рикардо Карвальо. През следващата седмица на Монако предстои контролна среща с английския Лестър.