Германския футболен съюз (ГФС) отново отряза мераците на Херта (Берлин) да преиграе като гост мача-реванш срещу Фортуна (Дюселдорф) от баража за място в Бундеслигата. Апелативната комисия към ГФС хвърли жалбата на „Старата дама”, подадена след взетото решение Спортния съд във връзка с мача в Дюселдорф.

Херта игра решителен мач-реванш срещу Фортуна този месец и стигна само до 2:2, което беше недостатъчно и тимът изпадна във Втора Бундеслига. Тимът от Берлин обаче изпрати жалба, след като фенове на домакините от Дюселдорф нахлуха на терена само две минути преди края и прекъснаха мача за около 20 минути. След това двубоят бе подновен и бяха изиграни последните секунди.

От Херта твърдят, че футболистите им са доиграли мача под сериозен стрес, но от ГФС отсъдиха, че съдията е постъпил според правилниците и отборът от Берлин трябва да играе във Втора Бундеслига.