Още в 28-ата минута Гингам поведе с гол на Едуардо. До края на първата част домакините от Тулуза се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но така и не успяха.

След почивката в 52-ата минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като Соумах получи червен картон. Това допълнително окуражи играчите на Тулуза и натискът им даде резултат в 74-ата минута, когато Жан-Пиер Жиняк изравни за 1:1.

В заключителните минути на срещата домакините се хвърлиха с всички сили в атака, но сгрешиха фатално с този си риск и допуснаха нов гол във вратата си. Успехът за Гингам донесе Сене 90-ата минута. Така тимът от Лига 2 се класира за финала, където ще срещне Рен, който победи с 1:0 като гост Гренобъл в другия полуфинал ден по-рано. /БЛИЦ