Гинган победи Динамо (Киев) с 2:1 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Домакините бяха улеснени и от това, че гостите играха през по-голямата част от мача с 9 души. Голямата им звезда Андрий Ярмоленко беше изгонен в 39-ата минута, а мароканецът Юнес Белханда, който влезе в игра само 4 минути по-късно, получи червен картон секунди преди почивката.

Динамо поведе още в 19-ата минута. Кравец проби по дясното крило и центрира в наказателното поле към непокрития Мигел Велосо, който засече топката в мрежата зад стража Йонас Лосъл за 0:1. През второто полувреме натискът на Гинган се засили и логично не закъсняха и головете. В 72-ата минута Клаудио Бовю засече с глава центриране на Тибо Жирес и изравни – 1:1. Четвърт час преди последния съдийски сигнал от идентично положение Мустафа Диало също с глава след корнер простреля ветерана Олександър Шовковски и донесе престижната победа на домакините.

gingan.jpgdinamo.jpgГинган – Динамо (Киев) 2:1
0:1 Мигел Велосо (19), 1:1 Клаудио Беавю (72), 2:1 Мустафа Диало (75)