Гинган разби у дома Каен с 5:1 в среща от междинния 16-и кръг във френската Лига 1 и с отлепи от дъното. Мандане (4) даде ранен аванс на домакините след пас на Беавю, но Яхия (17) изравни след асистенция на Пиер. След това обаче Гинган се развихри и реализира още четири безответни гола чрез Жирес (20), Беавю (61-дузпа, 78) и Мандане (62). След успеха си Гинган е извън опасната зона на 17-о място с 15 точки. Каен е точно зад него на 18-о място с 14 точки.

Бастия допусна домакински обрат и загуби от Евиан с 1:2. Домакините от остров Корсика поведоха след автогол на Абдалах в 35-ата минута, но след почивката гостите стигнаха до трите точки след попадения на Уас (65) и Н’Сикулу (83). Така Евиан събра 19 точки и се изкачи до 13-а позиция. Бастия се срина до последното място с 14 точки.

Монпелие пък отстъпи на свой терен от Сент Етиен с 0:2. Точни за успеха на гостите бяха Флорентин Погба (22) след асистенция на Ван Волфсвинкел и Байсе (43). Така Сент Етиен запази третата си позиция с 29 точки. Монпелие е десети с 21 точки.

Ница също загуби домакинството си, но срещу Рен с 1:2. Нтеп де Мадиба (12) и Конрадсен (49) дадоха комфортна преднина на гостите, а почетното попадение за домакините реализира Цвитанич (83). След успеха си Рен е четвърти с 28 точки. Ница заема 14-а позиция с 18 точки.

Метц и Бордо пък поделиха точките след безлично 0:0. Така Метц събра 19 точки и запази 12-ата си позиция. Бордо е пети с 28 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 16 КРЪГ
02.12.14
20:00 ч.
Лориен – Олимпик (Марсилия) 1:1
0:1 Димитрий Пайе (32), 1:1 Джордан Аю (37-дузпа)
02.12.14
20:00 ч.
Нант – Тулуза 1:2
0:1 Исиага Силиа (24), 1:1 Джордан Верету (64-дузпа), 1:2 Мартин Брайтуайт (85)
02.12.14
22:00 ч.
Монако – Ланс 2:0
1:0 Димитър Бербатов (64-дузпа), 2:0 Яник-Ферейра Караско (90+3)
03.12.14
20:00 ч.
Бастия – Евиан 1:2
1:0 Абдалах (35-дузпа), 1:1 Уас (65), 1:2 Н'Сикулу (83)
03.12.14
20:00 ч.
Гинган – Каен 5:1
1:0 Мандане (40, 1:1 Яхия (17), 2:1 Жирес (20), 3:1 Беавю (61-дузпа), 4:1 Мандане (62), 5:1 Беавю (78)